Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

Gynekologie

Moderní screening rakoviny děložního hrdla je v naší ambulanci standardem
19.01.2021 Moderní screening rakoviny děložního hrdla je v naší ambulanci standardem
Od 1. 1. 2021 je všem ženám ve věku 35 a 45 let hrazeno provedení specifického testu na rakovinotvorné viry v rámci preventivní gynekologické prohlídky. Screening rakoviny děložního čípku je tak mnohem citlivější a umožňuje zachytit naprostou většinu patologických stavů.
více
České zdravotnictví – švédský stůl, kterého si (někdy) nevážíme
16.11.2020 České zdravotnictví – švédský stůl, kterého si (někdy) nevážíme
Jak říká jeden můj známý anesteziolog: „Zdravotnictví u nás je jako švédský stůl. Stačí si jen vybrat a dojít pro to, co chci.“ Nemůžu s ním než souhlasit a po jedné nedávné pohotovostní službě v nemocnici ve mně uzrála potřeba se s Vámi o můj pohled podělit. Máme se totiž u nás, v České republice, královsky, a mnohdy si toho vůbec nevážíme. Být o pár set kilometrů na západ, se slzou v oku bychom vzpomínali, jakou péči máme k dispozici…
více
MEZINÁRODNÍ DEN ANTIKONCEPCE 2020
26.09.2020 MEZINÁRODNÍ DEN ANTIKONCEPCE 2020
Dnešním dnem si připomínáme všechny metody sloužící k předcházení nechtěného či neplánovaného těhotenství. Byť téměř každá žena ví, že existují různé typy antikoncepce, ne každá ale již ví, co která metoda obnáší a která je pro ni samotnou ta pravá. V našem článku nabízíme přehled antikoncepčních metod a jejich vlastností. Pojďte se s námi na ně podívat.
více
Trpíte nepravidelným cyklem a bojujete s nadváhou? Klíčem k řešení mohou být Vaše vaječníky
18.07.2017 Trpíte nepravidelným cyklem a bojujete s nadváhou? Klíčem k řešení mohou být Vaše vaječníky
Nepravidelná nebo prodloužená menstruace, narušená funkce dozrávání vajíček, problémy s nadváhou, to jsou jen některé z příznaků jednoho z nejčastějších gynekologických onemocnění, syndromu polycystických ovarií.
více
Pilulka a rakovina: může ochránit na celý život
26.03.2017 Pilulka a rakovina: může ochránit na celý život
Máte strach, že pravidelným a dlouhodobým užíváním kombinované hormonální antikoncepce si přivodíte rakovinu? Podle mnohaletého výzkumu jí spíše předejdete...
více
frame-scrollup