Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

Neplodnost

Náhradní mateřství - někdy poslední šance, jak mít vlastní dítě
18.02.2021 Náhradní mateřství - někdy poslední šance, jak mít vlastní dítě
Co to je náhradní mateřství, jak probíhá nebo jak je tato "metoda" právně ošetřena v Česku, se dovíte v našem článku. Zároveň přinášíme odkaz na podrobnou právní analýzu tohoto institutu u nás ve světě.
více
České zdravotnictví – švédský stůl, kterého si (někdy) nevážíme
16.11.2020 České zdravotnictví – švédský stůl, kterého si (někdy) nevážíme
Jak říká jeden můj známý anesteziolog: „Zdravotnictví u nás je jako švédský stůl. Stačí si jen vybrat a dojít pro to, co chci.“ Nemůžu s ním než souhlasit a po jedné nedávné pohotovostní službě v nemocnici ve mně uzrála potřeba se s Vámi o můj pohled podělit. Máme se totiž u nás, v České republice, královsky, a mnohdy si toho vůbec nevážíme. Být o pár set kilometrů na západ, se slzou v oku bychom vzpomínali, jakou péči máme k dispozici…
více
Alkohol před otěhotněním? Zdá se, že není až tak nebezpečný. ALE!
09.09.2016 Alkohol před otěhotněním? Zdá se, že není až tak nebezpečný. ALE!
Ženy, které udávaly nízký až střední příjem alkoholu v období před otěhotněním, byly schopny otěhotnět ve stejné míře jako ty, které alkohol nepily vůbec. Rozlišit však, kdy již žena těhotná je a neměla by tedy pít alkohol vůbec, je však obtížné.
více
Nadměrný příjem kávy přináší rizika pro ženy i muže
08.04.2016 Nadměrný příjem kávy přináší rizika pro ženy i muže
První studie svého druhu, zaměřená na rizikové faktory životního stylu, přináší důkaz, že nadměrný příjem kávy nejen žen, ale i u mužů zvyšuje riziko potratu v dalším těhotenství.
více
Abnormální poševní prostředí může zhoršit výsledky umělého oplodnění
17.03.2016 Abnormální poševní prostředí může zhoršit výsledky umělého oplodnění
Bakteriální vaginóza, jeden z nejčastějších problémů žen v plodném období, může výrazně zvýšit riziko neúspěchu umělého oplodnění.
více
frame-scrollup