Telefonní kontakt: 596 625 045

Aktuality

Upozornění! 27. 5. 2019 neordinujeme
21.05.2019 Upozornění! 27. 5. 2019 neordinujeme
Z důvodu plánované celodenní odstávky elektřiny ze strany společnosti ČEZ Distribuce jsme nuceni v tento den provoz ambulance přerušit.
více
Kdy se dá provést 3D/4D ultrazvuk?
08.05.2019 Kdy se dá provést 3D/4D ultrazvuk?
Dobrá zpráva pro všechny nastávající maminky – 3D ultrazvuk lze provést kdykoliv po ukončení 14. týdne těhotenství. Má to ale svá úskalí. V dnešním článku vám přineseme přehled o tom, jak metoda 3D/4D ultrazvuku funguje, jaké jsou ideální podmínky, při kterých vznikají nejlepší fotky a videa, proč je první trimestr v rámci provádění 3D/4D ultrazvuku rizikový a na čem záleží, když se chcete na své miminko podívat ještě předtím, než samo vykoukne na svět.
více
Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
08.05.2019 Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
Odběr pupečníkové krve je v dnešní době velmi diskutovaným tématem. Uchovaná pupečníková a placentární krev společně s pupečníkem dává našemu dítěti do budoucna šanci využít své vlastní kmenové buňky k léčbě mnoha nemocí a patologických stavů – od následků mozkové mrtvice po pokrytí potřeby kostní dřeně. I když výzkum teprve probíhá, můžeme už teď dát našim dětem šanci mít k dispozici vše potřebné pro dobu, kdy bude medicína a technologie ještě o kousek dál.
více
Nervozita u dětí? I na tu existuje řešení
24.04.2019 Nervozita u dětí? I na tu existuje řešení
Když mluvíme o stavech psychické nepohody, často zaměňujeme termíny, které mají při opravdové diagnóze jiný význam. Deprese, úzkost, nervozita, smutek, strach a stres nejsou jedno a to samé. Sice mohou mít podobné projevy, ale liší se především v době trvání, v intenzitě a v tom, jak ovlivňují náš život. Dospělí mají většinou k dispozici celou škálu řešení, když se potýkají s negativními psychickými stavy. Ale rozpoznat, co a jak se děje s našimi dětmi, to je bohužel často také na rodičích. A lékařích a lékárnících.
více
Jak na pálení žáhy nejen v těhotenství
24.04.2019 Jak na pálení žáhy nejen v těhotenství
Pálivý až bolestivý pocit od žaludku směrem vzhůru za hrudní kostí je něco, s čím se potkává většina těhotných žen. Pálení žáhy neboli pyróza je jedna z věcí, která patří na těhotenství k těm méně příjemným. A tak spousta nastávajících maminek tráví noci vsedě se sklenicí mléka při ruce. To ale zdaleka není jediná možnost, jak si od pálení žáhy ulevit. V následujícím článku se dočtete, co to pálení žáhy je, jak se mu vyvarovat a co dělat, když už je tady.
více
frame-scrollup