Telefonní kontakt: 596 625 045

Aktuality

I drobná poranění mohou způsobit velké potíže
11.08.2019 I drobná poranění mohou způsobit velké potíže
Asi se všichni shodneme na tom, že s drobnou oděrkou, rankou nebo sotva krvácejícím říznutím neběžíme hned k lékaři. To ale neznamená, že je můžeme nechat bez rizika jen tak, bez ošetření. Protože i z drobné ranky se může vyvinout závažné zdravotní riziko, pokud není včas a správně ošetřená. Pobyt venku, na horách, na túrách, dětských táborech, na dovolených, ale i v domácnosti nebo dílně. Rizika číhají všude, a když prevence nepomůže, měli bychom vědět, jak sebe i své blízké správně ošetřit. Co k tomu potřebujete? Lékárnice radí!
více
Neodbytné mykózy a jak na ně
26.07.2019 Neodbytné mykózy a jak na ně
Vaginální mykózy jsou jedny z nejčastějších potíží žen každého věku. Jsou způsobené přemnoženými kvasinkami rodu Monilia nebo Candida – proto jsou někdy tato onemocnění označována jako kandidóza. Kvasinkám se daří zejména ve tmě, v teple a ve vlhkém prostředí. Zejména v létě tak znepříjemňují život mnoha ženám. Jaké jsou příznaky, jaká je domácí léčba, jakou pomoc seženete v lékárně a kdy je třeba vyhledat lékaře? Lékárnice radí!
více
Hmyzí bodnutí a štípance – od zarudnutí po anafylaktický šok
26.07.2019 Hmyzí bodnutí a štípance – od zarudnutí po anafylaktický šok
Bohužel, jak budou naše děti reagovat na štípnutí nebo bodnutí hmyzem, to se dozvíme, až se tak stane. Od mírného zarudnutí a lehčího svědění se můžeme dostat až k vážným alergickým reakcím, případně k anafylaktickému šoku. A to nemluvíme (ale budeme) o klíšťatech a nemocech, které přenášejí. Jaká je nejlepší prevence? A co dělat, když už musíme řešit následky? A jak jsou na tom těhotné a kojící ženy? Lékárnice radí!
více
11.-12. 7. 2019 budou ordinační hodiny omezeny
03.07.2019 11.-12. 7. 2019 budou ordinační hodiny omezeny
11.7. budeme ordinovat jen do 12:00 a 12.7. nebudeme ordinovat celý den. Pro více informací přejděte na aktualitu.
více
Kdy se dá provést 3D/4D ultrazvuk?
08.05.2019 Kdy se dá provést 3D/4D ultrazvuk?
Dobrá zpráva pro všechny nastávající maminky – 3D ultrazvuk lze provést kdykoliv po ukončení 14. týdne těhotenství. Má to ale svá úskalí. V dnešním článku vám přineseme přehled o tom, jak metoda 3D/4D ultrazvuku funguje, jaké jsou ideální podmínky, při kterých vznikají nejlepší fotky a videa, proč je první trimestr v rámci provádění 3D/4D ultrazvuku rizikový a na čem záleží, když se chcete na své miminko podívat ještě předtím, než samo vykoukne na svět.
více
frame-scrollup