Telefonní kontakt: 596 625 045

Aktuality

Přijímáme platební karty!
18.11.2019 Přijímáme platební karty!
Nemáte u sebe dost hotovosti? Nevadí. Při platbách nad 200 Kč nyní u nás můžete použít svou platební kartu.
více
30. 8. 2019 bude naše ambulance uzavřena
27.08.2019 30. 8. 2019 bude naše ambulance uzavřena
Z důvodu plánovaného odstavení elektrické energie ze strany společnosti ČEZ Distribuce jsme nuceni naši ambulanci v tento den uzavřít.
více
Když se miminku nechce ven II. Hamiltonův hmat
23.08.2019 Když se miminku nechce ven II. Hamiltonův hmat
Přenášení není žádná legrace. A spousta z nás se chce vyhnout farmakologickému vyvolávání porodu. Jenomže přírodu je třeba někdy trošku popostrčit. Velmi efektivní metodou, po jejímž použití může porodu začít, je takzvaný Hamiltonův hmat. Ten často vede k přirozenému nástupu pravidelných děložních stahů (tedy kontrakcí) a následnému, už tolik vytouženému porodu. Jak Hamiltonův hmat vypadá, kdo a jak ho provádí? Proč se dělá a komu by proveden být neměl? Všechno se dozvíte v našem článku.
více
Když se miminku nechce ven I. Tlačení na břicho, kleště, vakuumextrakce?
23.08.2019 Když se miminku nechce ven I. Tlačení na břicho, kleště, vakuumextrakce?
Stejně jako v životě, ani medicíně není nic černobílé. Lékaři, sestřičky a porodní asistentky ve všech nemocnicích zažili nekonečné množství komplikací při porodu, jejich kombinací a dopadů, které mohou mít na maminku i dítě nedozírné následky. Situace, kdy je třeba z různých důvodů pomoct miminku na svět co nejrychleji, jsou náročné a potenciálně velmi nebezpečné. A tak je někdy třeba přikročit i k metodám, které mají nevalnou pověst. Pojďme si je trochu osvětlit a třeba se jich i přestat bát.
více
I drobná poranění mohou způsobit velké potíže
11.08.2019 I drobná poranění mohou způsobit velké potíže
Asi se všichni shodneme na tom, že s drobnou oděrkou, rankou nebo sotva krvácejícím říznutím neběžíme hned k lékaři. To ale neznamená, že je můžeme nechat bez rizika jen tak, bez ošetření. Protože i z drobné ranky se může vyvinout závažné zdravotní riziko, pokud není včas a správně ošetřená. Pobyt venku, na horách, na túrách, dětských táborech, na dovolených, ale i v domácnosti nebo dílně. Rizika číhají všude, a když prevence nepomůže, měli bychom vědět, jak sebe i své blízké správně ošetřit. Co k tomu potřebujete? Lékárnice radí!
více
frame-scrollup