Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

projekt PERINATAL - klid v duši v těhotenství

GYNORDplus se stává  součástí projektu PERINATAL    

https://www.perinatal.cz

 

O CO JDE?  

  • Těhotenství  a šestinedělí jsou období  často vyplněna radostí, pěknými pocity a pozitivním očekáváním,  ALE  není to pravidlem ! 

  • Ne vždy  je těhotenství a šestinedělí  tak růžové, jak nám ukazují  média nebo sociální sítě!

  • V těhotenství i šestinedělí  může naše PSYCHIKA ČELIT  různým VÝZVÁM - může se stát, že zažijete nebo zažíváte i psychické obtíže. 

  • Tyto OBTÍŽE  nebo sklon k psychickým potížím  je dobré VČAS ODHALIT  a proto se GYNORD plus připojuje jako první ambulance v Ostravě k projektu!

  • Co můžete očekávat?  V každém trimestru těhotenství  a v šestinedělí Vám nabídneme k  vyplnění  krátký dotazník, který spolu ihned v ambulanci vyhodnotíme a bude-li nutné, pak navrhneme cestu , jak s problémy pracovat ! 

  • PROTOŽE  poznat svého nepřítele je prvním účinným krokem k tomu, abyste ho mohla porazit !                  

 

 

PROČ SE ZAPOJUJEME? 

PROTOŽE  vám chceme pomoci v krásném, ale náročném období těhotenství a šestinedělí , pomoci vám orientovat se v pocitech a psychice .

PROTOŽE  psychické zdraví těhotné ženy je jedním z pilířů bezproblémového těhotenství  i budoucího vývoje dítěte !

PROTOŽE víme, že je normální během těhotenství cítit určitou úzkost a obavy, ale pokud tyto pocity přetrvávají dlouhodobě a jen těžko se dokážete zklidnit a nepříjemné myšlenky zastavit, nabízíme naši pomoc.......

PROTOŽE víme, že je normální mít strach a obavy z porodu,  jde  o zásadní životní události a můžete cítit strach a obavy z toho, jak vše dopadne. Pokud takové pocity máte, tak se za ně nestyďte a mluvte o nich. My pro Vás máme pochopení a najdeme společnou cestu, jak s pocity pracovat!

PROTOŽE víme, že vysoká emotivita a změny nálady jsou v těhotenství normální. Hormony mohou mít vliv na vaše celkové naladění. Stejně tak problémy se spánkem nebo změny chuti k jídlu se během těhotenství objevují zcela běžně. Pokud u vás ale pocity smutku převažují, připadá vám, že vás vše přestává těšit nebo že ztrácíte energii víc, než by se vám zdálo adekvátní, mohlo by se jednat o depresi. Svěřte se nám při své kontrole, spolu řešení nalezneme. 

PROTOŽE  máme pochopení, pokud si teď přijdete osamělá a zmatená a  nevíte, jak svému okolí vysvětlit, co prožíváte. Vězte však, že s podobnými pocity nejste sama. Ve skutečnosti až každá desátá žena bojuje v těhotenství s depresí.  Důležité je o svých potížích mluvit!  Nejlépe je obrátit se na své nejbližší nebo na nás nebo zavolejte  na jednu z krizových linek, které fungují celorepublikově a nonstop: Pražská linka důvěry -tel: 222 580 697 , Linka první psychické pomoci - tel: 116 123 

 

O svých pocitech se nemusíte stydět mluvit. Naopak, sdílet to, co vás trápí, a vyhledat odbornou pomoc je velmi důležité a odvážné. Ve vyhledání podpory a pomoci vám pomůžeme a pomoci vám může také organizace

Úsměv mámy https://www.usmevmamy.cz/

 

 

 

frame-scrollup