Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

Urogynekologie

Urogynekologie

je součást gynekologie, která se zabývá nechtělým únikem moči ( inkontinencí), nočním močením (nykturií) a sestupem pánevních orgánů (descensus) u žen.

 

I když je to někdy velmi těžké, svěřit se se svými problémy, určitě to stojí za to, neboť naprostou většinu obtíží již umíme vyřešit. 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

Vznik inkontinence a sestupu pánevních orgánů je často spojen s vaginálním porodem, kdy dojde k poškození podpůrných a závěstných struktur pánevního dna. Potíže mají tendenci se v čase horšit.

Proto dáváme velký důraz na doléčení - rehabilitaci pánevního dna po porodu. Ideálně do 6 měsíců po porodu doporučujeme 6-8 aplikací magnetoterapie, vždy s ohledem na Váš aktuální zdravotní stav.  To, že je to důležité naznačuje i postoj pojišťoven, které ve většině přispívají na tuto proceduru 1000,- až 3000,- Kč.   Chápeme, že je těžké skloubit péči o miminko s péčí o sebe, ale tato investice se Vám mnohonásobně vrátí. Jsme také schopni se po domluvě postarat o Vaše miminko v čase, kdy bude podstupovat magnetoterapii. 

                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je překvapující, že i přes zásadní zhoršení kvality života se mnoho žen stále o svém problému s únikem moči stydí svěřit svému lékaři... Nebojte se a přijďte. U nás nalezenete pochopení a kvalitní léčbu.  

 

Dalšími rizikovými faktory pro vznik obtíží je nadváha, zácpa,  kouření a vykonávání těžké fyzické práce - zvedání těžkách věcí- na poště, v obchodě, na zahradě....

Jedná se  o velmi rozšířený problém. Až 70% žen trápí nějaká forma poruchy pánevního dna.

 

Terapie je tím účinější, čím dříve se rozhodnete svůj problém řešit.  Pokud přijdete hned s prvními potížemi, je velká pravděpodobnost, že

se vyhnete operačnímu řešení. Je totiž možné a účinné vaše potíže léčit konservativně, to znamená bez operace, pomocí magnetoterapie. 

Tato terapie je u nás dostupná všem. Pacientkám registrovaným v GYNORDplus, ale také všem pacientkám, které mají výše uvedené potíže a chtějí je začít řešit. 

 

 
 
 
 
frame-scrollup