Telefonní kontakt: 596 625 045

Lékárnice radí

Nervozita u dětí? I na tu existuje řešení
24.04.2019 Nervozita u dětí? I na tu existuje řešení
Když mluvíme o stavech psychické nepohody, často zaměňujeme termíny, které mají při opravdové diagnóze jiný význam. Deprese, úzkost, nervozita, smutek, strach a stres nejsou jedno a to samé. Sice mohou mít podobné projevy, ale liší se především v době trvání, v intenzitě a v tom, jak ovlivňují náš život. Dospělí mají většinou k dispozici celou škálu řešení, když se potýkají s negativními psychickými stavy. Ale rozpoznat, co a jak se děje s našimi dětmi, to je bohužel často také na rodičích. A lékařích a lékárnících.
více
Jak na pálení žáhy nejen v těhotenství
24.04.2019 Jak na pálení žáhy nejen v těhotenství
Pálivý až bolestivý pocit od žaludku směrem vzhůru za hrudní kostí je něco, s čím se potkává většina těhotných žen. Pálení žáhy neboli pyróza je jedna z věcí, která patří na těhotenství k těm méně příjemným. A tak spousta nastávajících maminek tráví noci vsedě se sklenicí mléka při ruce. To ale zdaleka není jediná možnost, jak si od pálení žáhy ulevit. V následujícím článku se dočtete, co to pálení žáhy je, jak se mu vyvarovat a co dělat, když už je tady.
více
Svalové křeče, příčiny a hořčík
24.04.2019 Svalové křeče, příčiny a hořčík
Když se řekne svalové křeče, většině z nás se automaticky vybaví nedostatek hořčíku. Jak ale může nedostatek hořčíku vzniknout? Se svalovými křečemi se potýkají ti z nás, kdo jsou nějakým způsobem nadměrně namáhaní – a z naší praxe víme, že tělo těhotné ženy je tomu velmi náchylné, protože spotřebovává na vývoj nového života spoustu látek, které pak mohou mamince chybět. Jak si pak se svalovými křečemi poradit? A jaké jsou další možné příčiny jejich vzniku?
více
Lékárnice radí
16.04.2019 Lékárnice radí
Těhotenství, to není jen radost z početí nového života. Je to také celá řada situací, při nichž těhotná žena musí čelit otázkám, na něž mnohdy nezná odpověď. Protože nám v GYNORDplus záleží na zdraví a pohodě všech našich pacientek a těhotných žen, rozhodli jsme se aktuality publikované na našich stránkách rozšířit o novou sekci „Lékárnice radí“. Víme, že ne vždy máme všichni čas si pro radu zaběhnout k lékaři nebo do lékárny, a často řešíme problémy, se kterými se setkávají i ostatní ženy, těhotné nebo rodiče dětí. Právě proto jsme navázali spolupráci se zkušenou lékárnicí, paní Mgr. Markétou Kabelkovou, která v této nové sekci aktualit bude odpovídat na otázky, se kterými se ve své lékárnické praxi setkává, a která jsou jí jako odbornici i mamince dvou dětí důvěrně známé.
více
frame-scrollup