Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

Lékárnice radí

I drobná poranění mohou způsobit velké potíže
11.08.2019 I drobná poranění mohou způsobit velké potíže
Asi se všichni shodneme na tom, že s drobnou oděrkou, rankou nebo sotva krvácejícím říznutím neběžíme hned k lékaři. To ale neznamená, že je můžeme nechat bez rizika jen tak, bez ošetření. Protože i z drobné ranky se může vyvinout závažné zdravotní riziko, pokud není včas a správně ošetřená. Pobyt venku, na horách, na túrách, dětských táborech, na dovolených, ale i v domácnosti nebo dílně. Rizika číhají všude, a když prevence nepomůže, měli bychom vědět, jak sebe i své blízké správně ošetřit. Co k tomu potřebujete? Lékárnice radí!
více
Neodbytné mykózy a jak na ně
26.07.2019 Neodbytné mykózy a jak na ně
Vaginální mykózy jsou jedny z nejčastějších potíží žen každého věku. Jsou způsobené přemnoženými kvasinkami rodu Monilia nebo Candida – proto jsou někdy tato onemocnění označována jako kandidóza. Kvasinkám se daří zejména ve tmě, v teple a ve vlhkém prostředí. Zejména v létě tak znepříjemňují život mnoha ženám. Jaké jsou příznaky, jaká je domácí léčba, jakou pomoc seženete v lékárně a kdy je třeba vyhledat lékaře? Lékárnice radí!
více
Hmyzí bodnutí a štípance – od zarudnutí po anafylaktický šok
26.07.2019 Hmyzí bodnutí a štípance – od zarudnutí po anafylaktický šok
Bohužel, jak budou naše děti reagovat na štípnutí nebo bodnutí hmyzem, to se dozvíme, až se tak stane. Od mírného zarudnutí a lehčího svědění se můžeme dostat až k vážným alergickým reakcím, případně k anafylaktickému šoku. A to nemluvíme (ale budeme) o klíšťatech a nemocech, které přenášejí. Jaká je nejlepší prevence? A co dělat, když už musíme řešit následky? A jak jsou na tom těhotné a kojící ženy? Lékárnice radí!
více
Nervozita u dětí? I na tu existuje řešení
24.04.2019 Nervozita u dětí? I na tu existuje řešení
Když mluvíme o stavech psychické nepohody, často zaměňujeme termíny, které mají při opravdové diagnóze jiný význam. Deprese, úzkost, nervozita, smutek, strach a stres nejsou jedno a to samé. Sice mohou mít podobné projevy, ale liší se především v době trvání, v intenzitě a v tom, jak ovlivňují náš život. Dospělí mají většinou k dispozici celou škálu řešení, když se potýkají s negativními psychickými stavy. Ale rozpoznat, co a jak se děje s našimi dětmi, to je bohužel často také na rodičích. A lékařích a lékárnících.
více
Jak na pálení žáhy nejen v těhotenství
24.04.2019 Jak na pálení žáhy nejen v těhotenství
Pálivý až bolestivý pocit od žaludku směrem vzhůru za hrudní kostí je něco, s čím se potkává většina těhotných žen. Pálení žáhy neboli pyróza je jedna z věcí, která patří na těhotenství k těm méně příjemným. A tak spousta nastávajících maminek tráví noci vsedě se sklenicí mléka při ruce. To ale zdaleka není jediná možnost, jak si od pálení žáhy ulevit. V následujícím článku se dočtete, co to pálení žáhy je, jak se mu vyvarovat a co dělat, když už je tady.
více
frame-scrollup