Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

Mamografický screening

O mamografickém screeningu

Screening rakoviny prsu byl v České republice plošně zaveden v září 2002. Jeho hlavním úkolem je vyšetřování bezpříznakových žen v rizikovém věku pomocí mamografu (speciální rentgen) s cílem zachytit nádorové ložisko v co nejčasnějším stádiu a tím zvýšit počet vyléčených žen.

Také my ve společnosti GYNORD plus se v tomto programu velmi intenzivně angažujeme a úzce spolupracujeme s radiodiagnostickým oddělením polikliniky MephaCentrum, které je již řadu let zařazeno do seznamu akreditovaných screeningových pracovišť Ministerstva zdravotnictví ČR. 

Bližší informace o samotném vyšetření získáte:

 

Pro koho je mamografický screening určen?

Všechny ženy starší 45 let mají nárok na mamografické vyšetření jednou za 2 roky zdarma. Toto vyšetření je hrazeno všemi zdravotními pojišťovnami a žádanku k vyšetření dostanete od nás, při preventivním vyšetření, 

Avšak vzhledem k tomu, že rakovina prsu se může rozvinout velmi rychle, a to i mezi dvěma screeningovými vyšeřeními, je doporučeno vyšetření opakovat každý rok, hlavně pokud již ve Vaší rodině byla někdy rakovina prsu zaznamenána. Toto vyšetření ale již není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

Více informací o programu mamografického screeningu naleznete zde: http://www.mamo.cz/


Pokud si přejete dovědět se více o rakovině prsu a jejích možných následcích, přejděte na:
https://www.breastcancer.cz/

frame-scrollup