Telefonní kontakt: 596 625 045

Porod

Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
08.05.2019 Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
Odběr pupečníkové krve je v dnešní době velmi diskutovaným tématem. Uchovaná pupečníková a placentární krev společně s pupečníkem dává našemu dítěti do budoucna šanci využít své vlastní kmenové buňky k léčbě mnoha nemocí a patologických stavů – od následků mozkové mrtvice po pokrytí potřeby kostní dřeně. I když výzkum teprve probíhá, můžeme už teď dát našim dětem šanci mít k dispozici vše potřebné pro dobu, kdy bude medicína a technologie ještě o kousek dál.
více
Pozdější přestřižení pupečníku je velkým bonusem pro nově narozené dítě
29.12.2016 Pozdější přestřižení pupečníku je velkým bonusem pro nově narozené dítě
Přerušení pupečníku za 30-60 vteřin po narození je pro zdravého novorozence snadná a zároveň velmi přínosná věc, kterou pro něj můžeme udělat.
více
Indukce porodu před termínem je tím nejlepším pro matku i dítě
22.06.2016 Indukce porodu před termínem je tím nejlepším pro matku i dítě
Američtí vědci přišli s průlomovým zjištěním, že plánované vyvolání porodu v týdnu před samotným termínem porodu je tou nejbezpečnější cestou, jak může žena završit své těhotenství.
více
Samovolný potrat a předčasný odtok plodové vody: stres z nich má řešení
08.06.2016 Samovolný potrat a předčasný odtok plodové vody: stres z nich má řešení
Během brzké doby lze očekávat příchod dvou „kapesních vyšetření“, podobných těhotenským testů, které by měly přinést odpovědi na dvě zásadní otázky, kterým čelí tisíce žen během svých těhotenství: Když krvácím, potrácím? A když ze mě vytéká tekutina, je to plodová voda?
více
Porody do vody: přínosy pro dítě jsou nejasné
31.05.2016 Porody do vody: přínosy pro dítě jsou nejasné
Technika porodu dítěte do vody je v poslední době poměrně vyhledávanou alternativou k porodu „na souši“. Vědecké důkazy o jejích přínosech pro dítě však jsou velmi omezené až nulové.
více
frame-scrollup