Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

Porod

Když se miminku nechce ven I. Tlačení na břicho, kleště, vakuumextrakce?
23.08.2019 Když se miminku nechce ven I. Tlačení na břicho, kleště, vakuumextrakce?
Stejně jako v životě, ani medicíně není nic černobílé. Lékaři, sestřičky a porodní asistentky ve všech nemocnicích zažili nekonečné množství komplikací při porodu, jejich kombinací a dopadů, které mohou mít na maminku i dítě nedozírné následky. Situace, kdy je třeba z různých důvodů pomoct miminku na svět co nejrychleji, jsou náročné a potenciálně velmi nebezpečné. A tak je někdy třeba přikročit i k metodám, které mají nevalnou pověst. Pojďme si je trochu osvětlit a třeba se jich i přestat bát.
více
Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
08.05.2019 Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
Odběr pupečníkové krve je v dnešní době velmi diskutovaným tématem. Uchovaná pupečníková a placentární krev společně s pupečníkem dává našemu dítěti do budoucna šanci využít své vlastní kmenové buňky k léčbě mnoha nemocí a patologických stavů – od následků mozkové mrtvice po pokrytí potřeby kostní dřeně. I když výzkum teprve probíhá, můžeme už teď dát našim dětem šanci mít k dispozici vše potřebné pro dobu, kdy bude medicína a technologie ještě o kousek dál.
více
Pozdější přestřižení pupečníku je velkým bonusem pro nově narozené dítě
29.12.2016 Pozdější přestřižení pupečníku je velkým bonusem pro nově narozené dítě
Přerušení pupečníku za 30-60 vteřin po narození je pro zdravého novorozence snadná a zároveň velmi přínosná věc, kterou pro něj můžeme udělat.
více
frame-scrollup