Telefonní kontakt: 596 625 045
733 746 451

Porod

Když se miminku nechce ven II. Hamiltonův hmat
23.08.2019 Když se miminku nechce ven II. Hamiltonův hmat
Přenášení není žádná legrace. A spousta z nás se chce vyhnout farmakologickému vyvolávání porodu. Jenomže přírodu je třeba někdy trošku popostrčit. Velmi efektivní metodou, po jejímž použití může porodu začít, je takzvaný Hamiltonův hmat. Ten často vede k přirozenému nástupu pravidelných děložních stahů (tedy kontrakcí) a následnému, už tolik vytouženému porodu. Jak Hamiltonův hmat vypadá, kdo a jak ho provádí? Proč se dělá a komu by proveden být neměl? Všechno se dozvíte v našem článku.
více
Když se miminku nechce ven I. Tlačení na břicho, kleště, vakuumextrakce?
23.08.2019 Když se miminku nechce ven I. Tlačení na břicho, kleště, vakuumextrakce?
Stejně jako v životě, ani medicíně není nic černobílé. Lékaři, sestřičky a porodní asistentky ve všech nemocnicích zažili nekonečné množství komplikací při porodu, jejich kombinací a dopadů, které mohou mít na maminku i dítě nedozírné následky. Situace, kdy je třeba z různých důvodů pomoct miminku na svět co nejrychleji, jsou náročné a potenciálně velmi nebezpečné. A tak je někdy třeba přikročit i k metodám, které mají nevalnou pověst. Pojďme si je trochu osvětlit a třeba se jich i přestat bát.
více
Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
08.05.2019 Odběr pupečníkové krve? Kmenové buňky na pomoc v budoucnosti
Odběr pupečníkové krve je v dnešní době velmi diskutovaným tématem. Uchovaná pupečníková a placentární krev společně s pupečníkem dává našemu dítěti do budoucna šanci využít své vlastní kmenové buňky k léčbě mnoha nemocí a patologických stavů – od následků mozkové mrtvice po pokrytí potřeby kostní dřeně. I když výzkum teprve probíhá, můžeme už teď dát našim dětem šanci mít k dispozici vše potřebné pro dobu, kdy bude medicína a technologie ještě o kousek dál.
více
Pozdější přestřižení pupečníku je velkým bonusem pro nově narozené dítě
29.12.2016 Pozdější přestřižení pupečníku je velkým bonusem pro nově narozené dítě
Přerušení pupečníku za 30-60 vteřin po narození je pro zdravého novorozence snadná a zároveň velmi přínosná věc, kterou pro něj můžeme udělat.
více
Indukce porodu před termínem je tím nejlepším pro matku i dítě
22.06.2016 Indukce porodu před termínem je tím nejlepším pro matku i dítě
Američtí vědci přišli s průlomovým zjištěním, že plánované vyvolání porodu v týdnu před samotným termínem porodu je tou nejbezpečnější cestou, jak může žena završit své těhotenství.
více
frame-scrollup